Szansa na kontrę byków na Tauronie

TPE-1

Dzisiaj krótko: na akcjach Tauronu pojawiła się wzrostowa dywergencja RSI. Ponadto można próbować wyrysować na tym walorze niewielki klin, którego wyłamanie w górę będzie dodatkowym potwierdzeniem krótkoterminowego kierunku. Osobiście nie będę zajmował pozycji na akcjach tej spółki, ponieważ setup jest średniej jakości, a moje środki są już ulokowane w akcjach dwóch innych spółek z indeksu WIG20, jednak będę na pewno śledził dalsze losy tego wykresu.

Potencjalny zasięg to co najmniej 2.95 do 3.02. Problem natomiast mam z określeniem poziomu stop loss i nie potrafię go jednoznacznie wyznaczyć, w związku z czym można się wspomóc np. wskaźnikiem Average True Range. Pod znakiem zapytania stoi również dokładny moment wejścia – setup może zostać jeszcze zanegowany jeśli pojawi się w najbliższych dniach silniejszy ruch w dół i zbyt wczesne wejście w pozycję może skończyć się szybkim zaliczeniem stop lossa. Suma tych niepewności jest dla mnie dodatkowym powodem, aby zostawić moje środki tam, gdzie są, a ten walor pozostawić w tabelce „do obserwacji”.

Reklama

Jedna uwaga do wpisu “Szansa na kontrę byków na Tauronie

  1. Sygnał został dzisiaj zanegowany czarną świecą marubozu. Nie nastąpiło wybicie z potencjalnego klina, więc nie było potwierdzenia wzrostu siły byków, jednakże muszę przyznać, że – patrząc z dzisiejszej perspektywy – setup był słaby i dość mocno naciągany. Na szczęście został on do końca wyłącznie w sferze „do obserwacji” i możemy dzięki temu wyciągnąć wniosek: słabsze układy wymagają dodatkowego potwierdzenia lub zaniechania transakcji, ponieważ podstawowym celem każdego gracza giełdowego powinna być ochrona kapitału, a dopiero później osiąganie zysków. Myślę, że każdy, kto na rynku jest dostatecznie długo dojdzie, prędzej czy później, do podobnych wniosków 😉

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s