Krótkoterminowe zagranie na USDJPY

Dzisiaj krótko, ponieważ przeglądając pary walutowe na interwale dziennym (D1) oraz 4-godzinnym (H4) znalazłem ciekawą formację, którą można potencjalnie rozegrać (aktualne na godzinę 1:00 w nocy, dnia 24.11.2017 r.).

Chodzi mianowicie o parę USDJPY, na której tworzy się dość wąska konsolidacja. Na interwale H1 (wykres poniżej) widać rosnące RSI przy kursie mającym niewielkie wahania. Z moich dotychczasowych obserwacji wynika, że taki układ na rynku forex często poprzedza krótkie, dość silne wzrosty, dlatego zamierzam wejść w pozycję jak tylko wykres pokaże trochę siły. Stop loss ustawiam w okolicach dolnego ograniczenia formacji, jednak niekoniecznie całkowicie pod nią, aby uzyskać lepszy stosunek zysku do ryzyka – liczę na szybkie wybicie, więc nie spodziewam się głębokiego ruchu powrotnego. Take profit jest ustawiony metodą „na oko”, a pozycję, o ile ją w ogóle otworzę, będę zapewne zamykał w momencie, gdy kurs zacznie pokazywać początki słabości.

USDJPYH1

Na wykresie zaznaczone są poziomy potencjalnego wejścia oraz zleceń stop loss i take profit, jednak są one ustawione tylko „mniej więcej”, ponieważ, jak napisałem, pozycję będę otwierał i zamykał ręcznie, jedynie stop loss będzie ustawiony prawdopodobnie dokładnie na swoim miejscu.

Należy pamiętać, że to zagranie przeciwko krótkoterminowemu trendowi, dodatkowo na niższym interwale czasowym niż zwykle grany przeze mnie D1, zatem ryzyko jest podwyższone. Dodatkowo wczoraj w USA obchodzony był Dzień Dziękczynienia,a więc Amerykanie mieli dzień wolny od pracy, co również mogło wpłynąć na mniejszą ruchliwość dolara, a w konsekwencji zmniejszyć wiarygodność setupu. Dlatego też traktuję tę formację bardziej jako ciekawostkę aniżeli sposób na regularne zyski, jednak przy szybkim wskoczeniu i wyskoczeniu z rynku (tzw. dobry timing) może uda się ugrać coś „na czekoladę” 😉

PS Screen jest z konta demo, dlatego pozycja to 1 lot 🙂

PPS W najbliższej przyszłości postaram się rozliczyć wszystkie nierozliczone dotąd wpisy na blogu, ponieważ przez długi czas w ogóle tu nie zaglądałem i mam kilka zaległości.

Jedna uwaga do wpisu “Krótkoterminowe zagranie na USDJPY

  1. Godzinę później, o 2:00 jesteśmy już po wybiciu. Nie wiem jak daleko zajdzie kurs, a nie chcę siedzieć i obserwować przez noc (liczyłem na wybicie dopiero rano!), dlatego ustawiłem take profit w okolicy 111.60, natomiast SL podsunąłem na break even point – czyli w najgorszym razie wyjdę na „zero”, a może i uda się coś zarobić 🙂

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s