Potencjalny zakup CIG

Od dnia, kiedy kurs CI Games załamał się, czyli od 25 kwietnia, przyglądam się tej spółce czekając na ewentualną zapowiedź korekty. Po dzisiejszej sesji sytuacja wygląda na tyle interesująco, że warto w końcu temat tej spółki poruszyć. Najpierw wykres:

cig_d

Widzimy jak podaż spycha kurs w dół od kilku tygodni, jednak dzieje się to z coraz mniejszą dynamiką. 14-sesyjne RSI pokazuje, że siła niedźwiedzi słabnie, zatem możemy z dużym prawdopodobieństwem przypuszczać, że zbliża się kontratak byków. Wiedząc już, że szansa na wzrosty jest spora, warto zadać sobie pytanie w jaki sposób można spróbować z tej chwilowej przewagi skorzystać.

Zacznijmy od tego, co jest w tym setupie „na minus”: kurs nie ustanowił podczas ostatnich spadków nowego minimum. Rozjaśniłoby to sytuację, ponieważ na ten moment otwartą pozostaje kwestia czy kurs zacznie rosnąć nie schodząc już poniżej dołka z ostatnich kilku tygodni, czy też najpierw czeka nas jeszcze jeden atak niedźwiedzi. Stąd wynikają dwa możliwe ustawienia zlecenia stop loss: bezpośrednio pod dołkiem z 01.06.2017 r., czyli na poziomie 0,85 zł lub też na poziomie wynikającym z wartości 14-sesyjnego wskaźnika Average True Range, czyli w okolicach 0,78-0,80 zł.

Poziomów take profit jest również kilka, ponieważ ruch spadkowy był bardzo silny, więc i korekta może, jednak nie musi, mieć znaczny zasięg. Zaznaczyłem te poziomy na poniższym wykresie:

CIG_rsi_setup

Skala jest logarytmiczna i nie widać tego na pierwszy rzut oka, jednak w przypadku osiągnięcia wyższych poziomów take profit, stosunek zysku do ryzyka będzie naprawdę atrakcyjny.

Osobiście będę starał się dokonać jutro rano zakupu CIG, ustawiając poziomy stop loss po połowie dla cen 0,85 zł i ok. 0,78 zł. O poziomach na których ustawię take profit będę decydował patrząc na zachowanie się ceny, jednak prawdopodobnie zamknę jakąś część na pierwszym poziomie, który jest swego rodzaju „pewniakiem” (w takim stopniu, w jakim na giełdzie możemy mówić o „pewności” 😉 ), a kolejne części będę zamykał przy kolejnych poziomach TP, podsuwając jednocześnie stop lossa, aby zysk nie zmienił się w stratę w razie przedwczesnej kapitulacji byków.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s