Sygnał kupna na MSZ

Obserwowałem od kilku dni kurs spółki Mostostal Zabrze pod kątem wyrysowania dywergencji na RSI. Tak wygląda jej wykres:

msz_d

Osobiście liczyłem dzisiaj na nieco głębsze zejście lub zamknięcie nieco wyżej – zwiększałoby to bowiem wiarygodność setupu. Rynek jednak pokazał tyle, ile chciał i nie będziemy się z nim kłócić.

Jako że nie przebiliśmy dzisiaj poprzedniego dołka na poziomie 0.85 zł, to należy koniecznie rozważyć możliwość, że nastąpi „czyszczenie stopów”, zejście kursu poniżej tej ceny i dopiero wówczas oczekiwane wzrosty. Osobiście zobaczę jak cena będzie zachowywać się rano, ale wstępnie planuję ustawić zlecenie stop loss na poziomie 0.83 lub 0.82 zł.

Poziomy take profit natomiast są dwa: pierwszy, znacznie bardziej prawdopodobny, na poziomie 0.99 – 1.00 zł, drugi w okolicach 1.11 – 1.12 zł. Osobiście ustawię zlecenie sprzedaży na pierwszym poziomie TP, jednak jeśli kurs będzie rósł bardzo dynamicznie, to pozwolę mu przebić ten poziom i zaczekam na jego reakcję powyżej „pełnego poziomu”, czyli jednej złotówki za akcję.

A tak wygląda wykres z naniesionymi poziomami SL i TP:

MSZ_rsi_setup

Sygnał jest, jednak nie najwyższej jakości, dlatego istnieje zwiększone ryzyko, że setup nie wypali, podobnie jak to było z Tauronem we wrześniu 2016 (nota bene nie rozliczyłem publicznie tamtego zagrania – zakończyło się ono stratą). Ponadto jest to spółka ze stosunkowo niską płynnością, więc jest to kolejny czynnik ryzyka.
Należy jednak pamiętać, że nie ma metod o skuteczności 100%, są tylko takie, które dają przewagę w długim okresie – dlatego jutro rano planuję opisany powyżej setup rozegrać i niechaj rynek ocenia 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s