Tauron – setup RSI

Na wykresie Tauronu pojawiła się dywergencja RSI, dając dużą szansę na wzrosty w ciągu najbliższych kilku sesji.

tpe_d

Setup nie jest idealny, ale na pewno jest warty zagrania, pamiętając o zasadach zarządzania kapitałem i ryzykiem.
Poziom zlecenia obronnego Stop Loss to 2,50.
Poziomy Take Profit to 2,72 oraz 2,77.

Jedna uwaga do wpisu “Tauron – setup RSI

  1. Wczoraj kurs zaczął rosnąć zgodnie z oczekiwaniami, jednak zatrzymał się na poziomie 2,63 zł. Sesja ostatecznie zakończyła się w tym samym miejscu, w którym się zaczęła, tworząc spadkowego pin bara. To był znak, że „coś jest nie tak”, ponieważ po sygnałach na RSI zazwyczaj pojawia się co najmniej jedna, sporych rozmiarów biała świeczka. Ona cały czas może się pojawić, a cały setup może osiągnąć poziomy take profit, jednak spadło prawdopodobieństwo tego scenariusza.

    Ponadto WIG20, a szczególnie kontrakty FW20, wyglądają niedźwiedzio, ponieważ doszły do oporu tworzonego przez ostatnie dołki (będące linią szyi w formacji RGR) oraz nie udało im się wczoraj domknąć luki z początku poprzedniego tygodnia. To daje sprzeczne sygnały, czyli najlepiej pozostać poza rynkiem.

    Jeśli dołożymy do tego jutrzejsze decyzje BoJ oraz Fed, odbywające się poza godzinami otwarcia naszej giełdy, oraz wynikające z nich możliwe duże ruchy, najrozsądniejszą decyzją stało się zamknięcie pozycji. I tak też zrobiłem – sprzedałem Tauron po 2,54 zł, unikając potencjalnej zmienności, która mogłaby narazić mnie na ryzyko większe, niż jestem w stanie zaakceptować.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s