FW20 – Ocena ujawnionego zagrania

Nieco ponad 2 miesiące temu ujawniłem swoje zagranie na FW20 (LINK). Padł wtedy dość rzadki, ale bardzo skuteczny sygnał na RSI, potwierdzony przez formację świecową. Nadszedł wreszcie czas na jego rozliczenie. Najpierw wykres:

na_bloga1
Dla osób niezaznajomionych z terminologią rynkową: zajęcie długiej pozycji oznacza zakup danego instrumentu – w tym przypadku kontraktów na indeks WIG20.

Z perspektywy czasu widać, że setup okazał się być bardzo zyskowny. Kurs osiągnął wszystkie cztery poziomy take profit, omówione w poprzednim wpisie: 1800, 1850, 1900 oraz – kilka sesji temu – 1960 punktów. Osobiście zrealizowałem zyski po połowie na poziomach 1850 oraz 1900, zatem, mówiąc słowami mojego mentora giełdowego, p. Marka Marcinowskiego, „wpadło parę groszy na czekoladę” 🙂

2 uwagi do wpisu “FW20 – Ocena ujawnionego zagrania

  1. Bo nie uczył 😉 Nie mam jednak zamiaru na swoim blogu wrzucać sygnałów opartych o wiedzę, którą zdobyłem na kilkunastoosobowych szkoleniach, ponieważ jest to wiedza bardzo wartościowa. Robię to z szacunku do osób, które włożyły dużo pracy w stworzenie swoich systemów, ponieważ to nie do mnie należy prawo do publikowania ewentualnych cynków 🙂 Tę zdobytą wiedzę stosuję na własny użytek, natomiast dzielę się tym, co sam tworzę.

    A co do samej strategii opartej o RSI, to jest ona wprawdzie „książkowa”, jednak długi okres dopracowywania szczegółów pozwala od czasu do czasu wyłapać, z wysokim prawdopodobieństwem, punkty zwrotne na kontraktach oraz akcjach dużych spółek. I mimo, że łamie ona regułę „trend is your friend”, to wynik portfela mówi mi, że czasem warto niektóre zasady łamać, byleby z głową 😉

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s