FW20 – czas obrać kierunek na północ

Wskaźnik RSI dał na wykresie kontraktów na WIG20 sygnał kupna. Nie jest on idealny, zatem prawdopodobieństwo straty jest nieco większe niż gdyby był to „perfekcyjny setup”, aczkolwiek nadal jest on warty naszej uwagi.

Najpierw wykres:

fw20_d1

Można zauważyć, że najlepszy moment do wejścia już minął i było to 2 sesje temu, kiedy przetestowany został najniższy punkt białej świecy. Otwierając pozycję dzisiaj otrzymuję wprawdzie mniejszy stosunek R/R (Reward/Risk), jednak wchodzę w momencie, kiedy początek korekty wzrostowej wydaje się być potwierdzony.

Wyznaczyłem 3 poziomy take profit. Pierwszy poziom, 1800 punktów, to swego rodzaju minimum, które powinno zostać osiągnięte, jeśli tylko sygnał zadziała. Drugi poziom TP, 1850 punktów, to wciąż prawdopodobny rejon – i na tym poziomie mam ustawione swoje zlecenie sprzedaży. Wyżej są jeszcze poziomy 1900 oraz (niezaznaczony) 1960 punktów, do których rynek ma wciąż spore szanse dojść po takim sygnale na RSI.

Pomimo gry przeciwko silnemu trendowi spadkowemu prawdopodobieństwo jest po stronie byków, zatem otworzyłem pozycję i niechaj rynek ocenia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s