mBank – sygnał kupna

Na wykresie MBK pojawił się dzisiaj sygnał kupna. Nie mam czasu pisać pełnenej analizy teraz na blogu (albo mądrzej – postanowiłem ten czas przeznaczyć na co innego), więc wrzucam jedynie zdjęcie wydrukowanego wykresu z kilkoma słowami komentarza.

Takie przygotowanie do transakcji daje lepsze zrozumienie sytuacji, niweluje wpływ emocji oraz pozwala, już po zakmnięciu pozycji, na analizę i wyciąganie wniosków. Szczerze polecam.

IMG_20151201_002624

Kilka sesji wstecz kupiłem również dość duży pakiet akcji ALR, kierując się podobnym sygnałem. Generalnie spodziewam się przynajmniej krótkoterminowego odbicia na WIG_BANKI, co powinno pociągnąć za sobą korektę spadków również na WIG20. Jak daleko na północ uda się dotrzeć, o ile w ogóle ruszymy w tym kierunku? Nie wiem, to Rynek rozdaje karty.

Poza sygnałami płynącymi z dywergencji RSI (czyli sytuacji jak na powyższym wykresie) na poszczególnych bankach oraz na indeksie je skupiającym, za wzrostami przemawia jeszcze jeden czynnik – prawdopodobnie w tym tygodniu nowy rząd zajmie się podatkiem bankowym. Notowania banków osuwają się już od dłuższego czasu, a jak dobrze wiemy stare porzekadło z Wall Street mówi – kupuj plotki, sprzedawaj fakty. Przypuszczam, że wspomniany podatek jest już w cenach akcji, więc decyzje rządu, o ile nie będą znacznie odbiegały od oczekiwań, nie powinny powodować dalszych spadków.

Całkiem możliwe, że się mylę -wszakże cała sztuka spekulacji opiera się na prawdopodobieństwie, a nie na byciu nieomylnym. Tym razem jest ono po mojej stronie, więc matematyka nakazuje otwarcie pozycji. A co będzie – Rynek pokaże 😉

2 uwagi do wpisu “mBank – sygnał kupna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s